Олександр Грановський пояснив, як і чому Порошенко зруйнував президентську вертикаль

Депутат Олександр Грановський заявив, що Президент України Петро Порошенко вибудував таку модель управління, яка зруйнувала систему влади часів Януковича. На запитання журналіста Української правди про Національне антикорупційне бюро, Спеціалізовану...

Депутат Олександр Грановський заявив, що Президент України Петро Порошенко вибудував таку модель управління, яка зруйнувала систему влади часів Януковича.

На запитання журналіста Української правди про Національне антикорупційне бюро, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру та інші антикорупційні органи, Олександр Грановський відзначив, що саме з їхнім запуском президентська вертикаль була зруйнована.

Народний депутат пояснив, що після створення органів для боротьби з корупцією, побудувати жорстку систему управління стало банально неможливо. “Ніхто просто не буде виконувати твої “дивні” накази. Бо всі розуміють, повірте – всі, що сьогодні ти приймаєш якесь нехороше рішення, а завтра тебе не буде кому захистити”, – говорить Грановський.

Він відзначає, влада з Києва більше не може вимагати чогось від регіонів в обмін на певну міру гарантій захисту. Депутат пояснює: “Ніхто не може сказати “Ти роби, а я тебе прикрию”, бо реально ж не прикриєш. І я цілком відповідально кажу, що все це була свідома робота президента. Які це має наслідки? Більше ніхто не “бере під козирок”. Кожен сам оцінює ризики і можливі наслідки своїх дій. Це робить твого політичного партнера більш відповідальним, але і більш рівноправним”.

У якості прикладу жорсткої президентської вертикалі депутат Олександр Грановський наводить часи Віктора Януковича. Тоді були сформовані паралельні інститути управління. “За Януковича – чому він міг робити, що хотів? Бо в нього були паралельно вибудувані вертикалі на всіх напрямках. Були люди, які відповідали за виконання завдань і за покарання тих, хто ці завдання не виконує. Все було дуже жорстко”, – говорить він.

Модель управління Порошенка Грановський називає не просто ефективною, а суперефективною. “Це дуже проста модель, і суперправильна, і суперефективна. Це така модель, коли він своїми руками разом з депутатами знищили саму можливість існування владної вертикалі”, – сказав Грановський.

Материалы по теме: